Site Loader

Hulajnogi elektryczne z powodu swojej małej wagi oraz wielkości są bardzo częstym przedmiotem kradzieży. Warto pamiętać, że padają one bardzo często łupem złodziei ze względu na swoją dużą wartość oraz powszechność użytkowania, są one bowiem w ostatnich latach bardzo często zakupowanym pojazdem. Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu hulajnogi elektrycznej od kradzieży?

Hulajnoga elektryczna, jakie ubezpieczenie ją obejmuje?

Kradzież z włamaniem – opcja ta zazwyczaj występuje w większości podstawowych ubezpieczeń pojazdów, ale co właściwie to oznacza? Obejmuje ona nie nieruchomości takie jak hulajnogi elektryczne, ale zalicza się ją do tej kategorii tylko w przypadku kiedy złodzieje pozostawili na miejscu kradzieży ślady w postaci na przykład wybitej szyby czy uszkodzonego zamka.

Ruchomości domowe – hulajnoga tak samo jak rower jest zaliczana do ruchomości domowych. Bardzo często jest tak, że można włączyć ją do podstawowej wersji ubezpieczenia na przykład domu wybierając dodatek do polisy.

Rabunek – w przypadku rabunku mamy do czynienia z kradzieżą powstałą na skutek użycia siły lub groźbą jej użycia wobec posiadacza hulajnogi. Bardzo często odnosi się ona do zdarzeń, które mają miejsce w innym miejscu niż teren ubezpieczenia.

Hulajnogi elektryczne z powodu swojej małej wagi oraz wielkości są bardzo częstym przedmiotem kradzieży

Zwykła kradzież – ma miejsce w przypadku kiedy na miejscu zdarzenia złodziej nie pozostawia śladów kradzieży na przykład w przypadku kiedy złodziej wchodzi przez otwarte okno.

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu hulajnogi elektrycznej?

Ubezpieczenia hulajnóg elektrycznych to nowość jaką można spotkać na rynku zaledwie od kilku lat. Warto wiedzieć, że nie każda firma ubezpieczeniowa oferuje polisę ubezpieczeniową w przypadku kradzieży. Firmy takie jak Link4, Compensa, PZU czy Nationale Nederlanden to najbardziej znani ubezpieczyciele oferujący tego typu opcję. W większości rodzajów ubezpieczenia zazwyczaj jest tak, że wybierana jest opcja ubezpieczenia dodatkowego wraz z OC oraz NNW i jest to najczęściej wybierana przez klientów opcja.

Jakie są ceny ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej?

Cena polisy ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników. Pierwszą z nich jest cena sumy ubezpieczenia oraz wartość pojazdu. Najczęściej wybierana i najbardziej ekonomiczna opcja to polisa na wypadek kradzieży zakupiona wraz z pakietem OC w przypadku ubezpieczenia innej nieruchomości. Średnia cena indywidualnej polisy wynosi 250 zł za rok, ale w przypadku zakupu ubezpieczenia online w pakiecie może być nawet dwa razy tańsza. Według porównywarek stawki te wynoszą zazwyczaj od 240 zł do nawet 800 złotych.

Warto wiedzieć

Polskie prawo stanowi o tym, że hulajnoga elektryczna należy do grupy urządzeń transportu osobistego.

Polisę ubezpieczeniową na hulajnogę można uzyskać poprzez wykupienie polisy ubezpieczeniowej z pakietem OC, ubezpieczenie przeznaczone dla użytkowników UTO lub polisę komunikacyjną ze specjalnym dodatkiem.

Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej od kradzieży nie jest obowiązkowe, lecz warto je mieć ze względu na powszechność tego typu przypadków  oraz ich wysoką wartość.

Czy ubezpieczenie hulajnogi się opłaca?

Według nas tak. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie dla naszej hulajnogi mamy pewność, że nasz pojazd jest bezpieczny. Dzięki polisie możemy bez ograniczeń korzystać z hulajnogi elektrycznej oraz mieć gwarancję, że w przypadku nieszczęśliwej kradzieży lub włamania otrzymamy rekompensatę pieniężną od ubezpieczyciela. Koszt zakupu odpowiedniej polisy to dodatkowa zaleta, ponieważ jeżeli skorzystamy z korzystnej oferty możemy uzyskać przydatne ubezpieczenie pojazdu za niewielką kwotę.

Zuza

Kategorie

Archiwa